اخبار عمومی اخبار لیگ لیگ اروپا

یک دهه سلطه بارسا در فوتبال اسپانیاخبرگزاری مهر: در حالی که آندرس اینیستا و جدایی‏‌اش از تیم فوتبال بارسلونا آغاز عصری جدید در بارسلونا خواهد بود، قهرمانی این تیم در لالیگا نشان می‎دهد که این تیم حدود یک دهه بر فوتبال اسپانیا سلطه داشته است.

شاید زمانی که ارنستو والورده به عنوان سرمربی بارسا انتخاب شد کمتر هواداری امید داشت که تیمش انقدر پیشرفت داشته باشد، اما این تیم توانست هفتمین قهرمانی در ۱۰ سال اخیر را به دست آورد.

قهرمانی فصل ۱۸-۲۰۱۷ بیست و پنجمین قهرمانی بارسا در لیگ اسپانیا بود. این تیم همچنین توانسته در سال‎های اخیر بازیکنان بزرگی را هم به دنیای فوتبال معرفی کند. از جمله آن‌ها کارلس پویول، ژاوی هرناندس، لیونل مسی و آندرس اینیستا هستند.

این‎ها بازیکنانی بودند که نسل طلایی بارسلونا را رقم زدند و در دوران درخشش این بازیکنان تیم آبی و اناری موفق شد دستاوردهای زیادی داشته باشد. آن‎ها فوتبالی را ارائه کردند که پیش از این هرگز مانندش دیده نشده بود، فوتبالی که باعث شد آن‌ها ۱۰۰ گل هم در لیگ بزنند و تبدیل به اولین تیم تاریخ اسپانیا شوند که این تعداد گل در یک دوره از لیگ زده است.

والورده در حالی به بارسا آمد که این تیم اوضاع خوبی نداشت، زمانی که با وجود اوضاع بد نیمار هم از آن‌ها جدا شد و انتظار می‏‌رفت شرایط برایشان بدتر هم بشود. اما این مربی رکوردی به نام خودش ثبت کرد و به فاصله ۴ بازی مانده به پایان فصل توانست قهرمانی‌‏اش را مسجل کند.

در واقع او به خوبی توانست بارسلونا را در مسیر سلطه در لیگ اسپانیا در دهه اخیر هدایت کند و باعث شود که این تیم سلطه‌‏اش را حفظ کند.اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *