اخبار عمومی اخبار لیگ لیگ ایران

پهلوان: تراکتور به اندازه ۱۰ سال بدشانسی آوردایران ورزشی: احسان پهلوان  با اینکه نیم فصل دوم به‌عنوان سرباز از ذوب آهن به تراکتورسازی اضافه شد اما عملکرد مطلوبی که از خود ارائه داد، او را به یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان این تیم تبدیل کرد. 6 گل زده و 2 پاس گل داده و 2 پنالتی هم برای تیمش گرفته که این آمار برای یک نیم فصل بازی در یک تیم، آمار بسیار خوبی به حساب می‌آید. همین عملکرد خوب او باعث شد که در برهه‌ای عده‌ای او را به کم کاری در ذوب آهن متهم کنند. حالا او درباره شرایطی که در تراکتورسازی تجربه کرده و حرف‌هایی که شنیده و سرنوشتی که در آینده انتظارش را می‌کشد، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

با اینکه فقط یک نیم فصل در تراکتورسازی بودی اما عملکرد کاملاً تأثیرگذاری داشتی.

نیم فصل اول در ذوب آهن شرایط خوبی داشتم و در همه بازی‌ها همه تلاشم را می‌کردم اما متأسفانه تلاش‌های من با نتیجه همراه نبود. خدا را شکر شرایطم در تراکتور بهتر هم شد و توانستم به تراکتورسازی کمک کنم.

همین موضوع باعث شده بود که خیلی‌ها تو را به کم کاری در ذوب آهن متهم کنند.

بله، متأسفانه خیلی صحبت‌ها مطرح شد و خیلی‌ها من را به کم کاری متهم کردند اما واقعیت این است که من همه وجودم را برای ذوب آهن گذاشتم. آمار دوندگی هایم از طریق جی‌پی‌اس‌هایی که به من وصل بوده، ثبت شده و موجود هست. ضمن اینکه من 6 سال برای ذوب آهن بازی کردم. چطور ممکن است برای تیمی کم بگذارم که در آن بزرگ شدم؟

امیرقلعه نویی در کنایه‌ای به بازیکنانی که برای سربازی جدا شده بودند گفت که این بازیکنان به جاده خاکی رفتند.

متأسفانه طوری وانمود شد که انگار من به یکباره تصمیم گرفته بودم به سربازی بروم اما اینطور نبود. من از ابتدای فصل به باشگاه گفته بودم که سرباز هستم. ضمن اینکه شرایطم واقعاً طوری شد که سرباز شدم. حتی قبل از اینکه نیم فصل اول تمام شود به خود آقای قلعه‌نویی هم گفته بودم اما نمی‌دانم چرا این برداشت‌ها شد.

چه اتفاقی در تراکتورسازی افتاد که همه توپ‌هایی که در ذوب آهن وارد دروازه نمی‌شد، این بار گل شدند؟

واقعاً نمی‌دانم که چه اتفاقی باعث این تغییر بود. ضمن اینکه نباید این نکته را هم فراموش کنیم که تراکتورسازی این فصل به اندازه 10 سال بدشانسی آورد. گاهی گل‌هایی می‌خوردیم که خودمان حیرت می‌کردیم که این توپ‌ها چطور گل می‌شود؟ گل‌هایی می‌خوردیم که تا به حال در فوتبال ندیده بودیم.

به خاطر همین بدشانسی‌ها هم بود که در نهایت چنین جایگاهی برای تراکتورسازی رقم خورد؟

به نظر من شرایط تراکتورسازی از ابتدای فصل خیلی سخت بود. محرومیت از نقل و انتقالات باعث شد این تیم ضربه بزرگی بخورد. علاوه بر این به خاطر بدهی هم بازیکن، هم مربی و هم باشگاه تحت فشار بودند. با همه اینها چه یحیی گل محمدی، چه مجتبی حسینی و چه ساغلام واقعاً فوتبال خوبی به نمایش گذاشتند.

تراکتورسازی بیشتر گل‌هایش را هم یا روی شوت زده یا از نقطه پنالتی. انگار تاکتیک دیگری نداشته.

اینطور نیست. هر مربی تاکتیک‌های خاص خودش را دارد. گل‌های ما هم این طوری گل شده است. وگرنه در لیگ قهرمانان آسیا حدود 30 موقعیت به شکل‌های مختلف داشتیم که هیچ کدام توپ‌های‌مان گل نشد.

بیشتر گل‌های‌تان را هم در آخرین دقایق زده‌اید.

یک دوره‌ای بود که در بیشتر بازی‌ها گل اول را می‌خوردیم. نمی‌دانم چرا. کل بازی در دست ما بود اما باز هم گل اول را می‌خوردیم.

در مجموع وضعیت تراکتورسازی و بازی‌هایش را چطور ارزیابی می‌کنی؟

در 6 ماهی که در این باشگاه بودم، تراکتورسازی را باشگاه بزرگی دیدم که با وجود هواداران پرتعدادی که دارد اما آن طور که باید و شاید به این تیم نمی‌رسند.

اتفاقاً قهر هواداران تراکتور با تیم هم موضوع قابل توجه دیگری بود.

گویا این فصل به خاطر نتایج تراکتور، کمی دلگیر بودند اما واقعاً باید از تک تک آنها تشکر کرد چون آنها هم واقعاً این فصل سختی کشیدند. قول می‌دهیم که در فصل‌های آینده جبران کنیم و برویم برای قهرمانی.

با اتفاقاتی که در زمینه واگذاری و بلاتکلیفی‌های این‌چنینی رخ داده، هواداران واقعاً می‌توانند به قهرمانی امیدوار باشند؟

بدشانسی‌های تراکتور دیگر تمام شده و مطمئن هستم این فصل تیم خوبی می‌بندند.

در صورت واگذاری تراکتورسازی به بخش خصوصی تکلیف سربازانی مثل شما چه می‌شود؟

من خودم هم نمی‌دانم چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ از مسوولان باشگاه پرسیدیم اما گفتند که فعلاً در این رابطه تصمیمی نگرفته‌اند.اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *