ورزشی

رویای شفر در حوالی واقعیت؟

وبسایت نود: زمانی که علیرضا منصوریان از استقلال جدا شد، کسب سهمیه آسیایی برای این تیم چیزی شبیه به خواب و رویا بود. استقلال در قعرجدول شانزده تیمی لیگ برتر حضور داشت. در جام حذفی هم روند پنالتی دادن‌های استقلال تکرار شده بود و مقابل تیم لیگ یکی، خیلی برنده مقتدری نبودند. حتی با حضور شفر هم سکوها خیلی امیدوار نشده بودند. به خصوص این که استقلال در بازی اول شفر، هیچ شوتی به چارچوب دروازه فولاد نزد و فاجعه ادامه پیدا کرده بود. هواداران هم که تمام صبرشان را برای منصوریان خرج کرده بودند، در پایان بازی علیه شفر موضع گرفتند.

ولی سرمربی آلمانی رفته رفته شرایط را عوض کرد. این تیم موفق شد بااقتدار نساجی را که با هواداران زیادی در آزادی حضور داشت، شکست دهد. سپس در دربی هم نمایش قابل قبولی داشت و رگه‌هایی از امید را در دل سکوهای آبی‌پوش زنده کرد. استقلال از آن به بعد دیگر هیچ گلی نخورد تا رفته رفته شفر محبوبیت بیشتری پیدا کند. حالا استقلال در پایان نیم‌فصل برای نخستین بار طعم حضور در نیمه بالای جدول را چشید. تیم شفر در حال حاضر در رتبه هفتم قرار دارد و با این روندی که در پیش گرفته، هیچ بعید نیست که هفت امتیاز کسری نسبت به حضور در جایگاه سوم جدول را هم جبران کند.

از آن مهم‌تر اینکه استقلال به یکی دیگر از شرط‌های شفر خیلی نزدیک شده است. استقلال در جمع چهار تیم حاضر در جام حذفی رسیده و حریف چغری در این مرحله حضور ندارد. استقلال که در این هفته‌ها با شفر شادابی گذشته‌اش را به دست آورده، فرصتی خوبی دارد که قهرمان جام حذفی شود. در این صورت به دو تا از شروط شفر کاملا دست می‌یابند. هم اینکه یک جام می‌آورد و هم اینکه به طور مستقیم به آسیا می‌رسند. اتفاقی که قرارداد شفر را هم به طور اتوماتیک تمدید می‌کند.

اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *