اخبار عمومی رویداد های خاص لیگ ایران

روشن: به برانکو چه مربوط که درباره استقلال صحبت کند؟!وبسایت روزنامه گل: سرمربی پرسپولیس در آستانه بازی حساس استقلال و تراکتور‌سازی بخش‌هايي از صحبت‌هایش را به استقلال اختصاص داده است‌. برانکو ایوانکوویچ از این که سرور جباروف بازیکن ازبکستانی این تیم محروم نشده و بازی این تیم در جام حذفی مقابل صنعت نفت به تعویق افتاده و دوشنبه برگزار نشد، ناراحت و معترض است‌. حسن روشن اسطوره و پیشکسوت استقلال مي‌گوید مرد کروات حق دخالت در استقلال را ندارد و نباید در اموری که به او مربوط نمي‌شود اظهارنظر کند‌. به خصوص درجام حذفی که پرسپولیس حذف شده و هیچ منافعی در آن ندارد.

 برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس در آخرین مصاحبه اش با طعنه و کنایه درباره به تعویق افتادن بازی صنعت نفت آبادان و استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی به درخواست 2 باشگاه و برخورد سرور جباروف و بازیکن استقلال خوزستان که پایش روی کمر بازیکن حریف رفت صحبت کرده است! این موضوع و دخالت سرمربی تیم رقیب در امور استقلال ناراحتی و خشم هواداران استقلال را به دنبال داشت‌.

برانکو مي‌تواند و حق دارد درباره موارد مربوط به استقلال این چنین اظهار نظر کند؟

 به برانکو چه مربوط است که این حرف‌ها را زده؟! آقای برانکو به فکر پرسپولیس باشد و مشکلات و حاشیه‌هايي که در تیم خودش وجود دارد را جمع کند‌. البته برانکو زرنگ است و بی‌خود به او پروفسور نمی‌گویند‌. مطمئن باشید این حرف‌ها را از قصد و با هدف خاصی گفته است.

به نظر شما از این صحبت‌ها چه هدفی دارد؟

برانکو یک روانشناس خوب است و این حرف‌ها را زده تا استقلال را به لحاظ روحی و روانی تحت تاثیر قراربدهد و تمرکز کادر فنی و بازیکنان را بهم بزند‌. مشخص است که شرایط خوب استقلال  باعث شده برانکو خودش را ببازد و از این تیم آماده مي‌ترسد‌.  

به لحاظ حرفه ای و مرز بندی‌هاي  فوتبالی سرمربی کروات پرسپولیس حق دارد درباره موارد مربوط به استقلال صحبت کند؟

او حق ندارد درباره موضوعاتی که کاملا به تیم‌هاي دیگر مربوط مي‌شود صحبت و دخالت کند‌. این که چرا بازی استقلال در جام حذفی ، یعنی جامی که پرسپولیس از آن حذف شده به تعویق مي‌افتد، ربطی به برانکو ندارد‌. شاید هم او به خاطر این که توسط صنعت نفت حذف شده اند ناراحت است و منظورش با آبادانی‌هاست؟! اصلا برانکو برای چه مسابقات استقلال را دنبال مي‌کند و جالب است که  دو، سه ساعت پای تلویزیون نشسته تا بازی استقلال را تماشا کند؟! یا این که جباروف خطای عمد کرده یا غیر عمد بوده به کمیته انضباطی یا استقلال خوزستانی‌ها ربط دارد نه باشگاه‌هاي دیگر به خصوص باشگاه رقیب یعنی پرسپولیس‌. مگر شفر یا استقلالی‌ها درباره اتفاق‌هاي بازی با تراکتور سازی یا محرومیت پرسپولیس به دلیل تخلف در ماجرای قرارداد طارمی دخالت کردند و حرفی زدند! یا الان از استقلال کسی درباره  اختلاف پرسپولیس و طارمی بر سر تمدید قرارداد اظهار نظر کرده است؟ در جواب آقای برانکو باید گفت این چیز‌ها به شما مربوط نیست و حواس‌تان به تیم خودتان پرسپولیس و مشکلات آن باشد‌. این گونه اظهار نظر‌ها  و متلک‌پرانی‌ها برای هواداران و کل کل‌هاي طرفداران است نه سرمربی تیم که این همه تجربه و سابقه بین‌المللی دارد‌. البته گفتم که برانکو با قصد و نیت این حرف‌ها را زده تا جو استقلال را بهم بریزد و حواس مردم و رسانه‌ها را از اتفاقات و حاشیه‌هايي که در تیمش وجود دارد دورکند‌. اما باشگاه استقلال باید به وظیفه‌اش عمل کند و پاسخ محکمی به برانکو بدهد‌.

باشگاه استقلال که دست کم تا این لحظه سکوت کرده و حتی معترض هم نشده است؟

باشگاه استقلال اگر صاحب داشته باشد باید یک نفر جواب صحبت‌هاي آقای برانکو را بدهد‌. البته شفر و بازیکنان نباید وارد بحث شوند چون این همان چیزی است که برانکو مي‌خواهد تا تمرکز تیم بهم بخورد و استقلال نتواند خودش را به پرسپولیس نزدیک کند‌. وقتی تمام  قسمت‌هاي باشگاه فقط توسط یک نفر اداره مي‌شود و کمیته‌هاي مختلف فعال نیستند نتیجه‌اش مي‌شود همین که مي‌بینیم و کسی از حق استقلال دفاع نمی‌کند‌. آقای افتخاری هم که برای هرکاری باید اول با وزارتخانه مشورت کند و اجازه بگیرد! وقتی مدیر‌عامل از خودش استقلال و اختیار کاری نداشته باشد باید منتظر باشد و ببیند بالا‌دستی‌هایش چه تصمیمی مي‌گیرند و همان را اجرا کند‌. به هرحال یک نفر از باشگاه باید پاسخ برانکو و دخالت بی‌موردش را بدهد اما آن یک نفر نباید از داخل تیم باشد‌‌. به خصوص که بازی حساس با تراکتورسازی را پیش رو داریم و تمام تمرکز بچه‌ها باید به فوتبال باشد‌.      اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *