اخبار عمومی اخبار لیگ لیگ ایران

تقابل استقلال با نفت در غیاب لشگر غایبانخبرگزاری مهر:  تیم فوتبال استقلال تهران در حالی برای دیدار با نفت تهران آماده می شود که وینفرد شفر تعداد زیادی از بازیکنانش را آماده این بازی نمی‌بیند.

 استقلال ۴۱ امتیازی که در رده سوم جدول حضور دارد در دیداری دربی گونه میهمان نفت تهران است که با ۲۴ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد. شفر و شاگردانش چشم به رده دوم جدول دوخته اند و نفت تهران که بعد از هومن افاضلی نتایج نسبتا خوبی گرفته است، همچنان در معرض سقوط به لیگ دسته اول قرار دارد و برای فرار از منطقه خطر به همان اندازه ای به امتیازات این بازی نیاز دارد که آبی پوشان برای رسیدن به جایگاه دوم جدول نیاز به امتیازات این بازی دارند.

آبی پوشان می‌توانند در صورت پیروزی در این بازی و توقف یا شکست ذوب آهن در دیدار روز جمعه مقابل تراکتورسازی رسما به جایگاه دوم جدول برسند. ضمن این که پیروزی و حتی مساوی در این بازی ولو برای یک شب هم که شده آبی پوشان را در جایگاه دوم جدول نگاه می دارد.

آبی پوشان بیشتر از یک پله شانس صعود در جدول ندارند اما در صورت از دست دادن امتیاز خطر ۴ پله سقوط این تیم را تهدید می کند.

شفر دردسرهای خاصی برای این بازی دارد و آن هم تعداد نسبتا زیاد بازیکنانی است که در این بازی امکان حضور ندارند. فرشید اسماعیلی بازیکن سه اخطاره و محروم آبی پوشان است. سید مجید حسینی، پادوانی، تیام و البته مهدی قائدی هم بازیکنان مصدومی هستند که امکان حضورشان در این دیدار نیست. به این ها اضافه کنید سید حسین حسینی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری و وریا غفوری بازیکنان ملی پوشی که به دلیل خستگی سفر و بازی های تدارکاتی با تیم ملی امکان حضورشان در میدان کم است.

نکات آماری در خصوص این بازی:

* دیدار رفت دو تیم که در هفته یازدهم لیگ برتر انجام شد با نتیجه ۲ بر صفر به سود استقلال خاتمه یافت.

* در دیدار رفت دو تیم استقلال برای اولین بار در این فصل صاحب ضربه پنالتی شد که این ضربه پنالتی توسط امید ابراهیمی از دست رفت.

* اولین پیروزی شفر در فوتبال ایران در بازی رفت دو تیم به دست آمد.

* بازی رفت دو تیم اولین دیداری بود که استقلال در این فصل توانست یک تیم را با تفاضل بیشتر از یک گل شکست دهد.

این بازی از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه نهم فروردین در ورزشگاه تختی تهران برگزار می‌شود.اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *