اخبار عمومی رویداد های خاص لیگ ایران

تحریم مسابقات شطرنج ایران به دلیل حجاب


برترین ها: یکی از بهترین شطرنج‌بازان زن هند در اعتراض به قانون حجاب اجباری جمهوری اسلامی، بازی‌های جام ملت‌های آسیا در ایران را تحریم کرد. خانم سوامیناتان “تنها راه” برای حراست از حقوق خود را “نرفتن به ایران” دانسته است.

به نقل از دویچه وله، خانم سوامیناتان، یکی از بهترین شطرنج‌بازان هند، در اعتراض به قانون حجاب اجباری، بازی‌های جام ملت‌های آسیا در ایران را تحریم کرد.

شطرنج‌باز هندی در اعتراض به حجاب اجباری مسابقات ایران را تحریم کرد

ساومیا سوامیناتان، استاد بزرگ شطرنج از هند

ساومیا سوامیناتان (Soumya Swaminathan)، استاد بزرگ شطرنج و از قهرمانان پیشین شطرنج جوانان جهان، گفته است که قانون حجاب جمهوری اسلامی در رقابت‌های شطرنج تیمی جام ملت‌های آسیا در مردادماه در ایران را نقض حقوق خود می‌داند.

این استاد بزرگ شطرنج گفت: «من قانون حجاب ایران را نقض آشکار حق بنیادی بشری خود، از جمله حق آزادی بیان و عقیده و آزادی دینی خود می‌دانم».

ایران از روز ۳ تا ۱۳ مرداد میزبان رقابت‌های شطرنج تیمی جام ملت‌های آسیا در همدان است. در پایان این رقابت‌ها، تیم‌های قهرمان در هر دو بخش مردان و زنان در مسابقات تیمی منتخب جهان که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.سوامیناتان ۲۹ ساله در صفحه فیس‌بوک خود درباره دلیل تحریم این مسابقات نوشته است: «گویا در شرایط کنونی تنها راه من برای حراست از حقوق‌ام، نرفتن به ایران است». پیش‌تر نازی پاکیدزه−بارنز، قهرمان آمریکایی شطرنج نیز در اعتراض به حجاب اجباری، مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در سال ۲۰۱۷ در ایران را تحریم کرده بود.اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *