اخبار عمومی اخبار لیگ رویداد های خاص لیگ اروپا

افتخارات گواردیولا بعد از قهرمانی تاریخی با سیتیایسنا: ‌به نقل از دیلی میل، شکست منچستریونایتد برابر تیم قعرنشین وست برومویچ آن هم در خانه باعث شد منچسترسیتی پنج هفته‌ زودتر قهرمانی خودش را در لیگ برتر قطعی کند تا این تیم به همراه منچستریونایتد رکورد زودترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص دهد.

پپ گواردیولا با این قهرمانی در زمره مربیانی قرار گرفت که در سه لیگ معتبر توانست به عنوان قهرمانی برسد. او در لیگ‌های ‌اسپانیا، آلمان و انگلیس قهرمان لیگ شده است.

دو مربی دیگر ژوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی هستند. مورینیو موفق شده در لیگ‌های انگلیس، ایتالیا و ‌اسپانیا قهرمان لیگ شود. این‌ در حالی است که کارلو آنچلوتی در چهار لیگ فرانسه، انگلیس، ایتالیا و آلمان توانسته تیم‌هایش را به عنوان قهرمانی در لیگ برساند.

این قهرمانی هم‌چنین هفتمین قهرمانی لیگ پپ گواردیولا در ۹ سال مربیگری بود. او فقط دو سال نتوانسته است تیمش را قهرمان لیگ کند. یک بار با بارسلونا در سال آخر و یک بار هم سال قبل زمانی که هدایت منچسترسیتی را بر عهده داشت نتوانسته است قهرمان لیگ شود.

پپ گواردیولا دومین جام خود را در این فصل کسب می‌کند. او در حال‌ حاضر با ۲۳ قهرمانی فقط دو قهرمانی با ژوزه مورینیو فاصله دارد. البته اگر مورینیو بتواند منچستریونایتد را قهرمان جام حذفی کند، بار دیگر اختلافش را با گواردیولا به سه افزایش می‌دهد.اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *